Aktualności

2024-06-13

Konkurs na rzeźbę LIXA rozstrzygnięty

Poznaliśmy laureata konkursu na projekt rzeźby, która powstanie w przestrzeni kompleksu biurowego LIXA.


Zdobywcą nagrody głównej został Maciej Rembieliński, autor pracy
pt. „Harmonia kontrastów”, student Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej ASP. Zwycięzca otrzymał możliwość realizacji własnej rzeźby na terenie LIXA, która zostanie w pełni sfinansowana przez Yareal Polska, dewelopera projektu biurowego przy ul. Kasprzaka na warszawskiej Woli.

Celem konkursu adresowanego do studentów Pracowni Obrazowania dla Mediów oraz absolwentów Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, było stworzenie wielkoformatowej rzeźby plenerowej zaprojektowanej specjalnie dla przestrzeni architektonicznej kampusu biurowego LIXA. Rzeźba ma komponować się z zastaną przestrzenią i stanowić integralną część istniejącego już krajobrazu. Będzie równocześnie pełnić funkcję elementu, który identyfikuje lokalizację.

W konkursie zgłoszono 23 prace spełniające kryteria regulaminowe. Ich oceny dokonało jury pod przewodnictwem prof. Sławomira Ratajskiego, Dziekana Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ponadto, w komisji zasiedli również: Stanisław Rewski z pracowni HRA Architekci, Wojciech Wagner – Zastępca Dyrektora, Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy oraz przedstawiciele Yareal Polska – Jacek Zengteler, Prezes Zarządu oraz Olga Prokopiak, Dyrektor Marketingu. Prodziekan WSM, dr Katarzyna Stanny, prof. Uczelni pełniła obowiązki sekretarza konkursu.

Nagrodę główną jury przyznało Maciejowi Rembielińskiemu za pracę pt. „Harmonia kontrastów”. Projekt zwycięskiej rzeźby przedstawia zrównoważoną relację pomiędzy dwoma przeciwstawnymi elementami: delikatnością światła a solidnością stali i betonu. Symbolizuje równowagę pomiędzy dynamiką miejskiego krajobrazu a ludzkim dążeniem do harmonii. Centralnym elementem rzeźby jest stalowa rura chromowana, reprezentująca nowoczesność i postęp technologiczny. Jej błyszcząca powierzchnia odzwierciedla odbicia otoczenia, łącząc się z przestrzenią wokół niej. Na rurze znajdują się trzy betonowe bloki symbolizujące fundamenty każdego wielkiego przedsięwzięcia. Koncepcja tej rzeźby wyraża nie tylko estetyczną wartość sztuki, lecz także przesłanie o równowadze pomiędzy tradycją a nowoczesnością, siłą a delikatnością, stabilnością a dynamizmem. „Harmonia kontrastów” zachęca do refleksji nad relacją człowieka z otoczeniem oraz nad znaczeniem harmonii w kontekście dzisiejszego życia korporacyjnego.

"Współpraca przy konkursie na rzeźbę była dla studentów prowadzonej przeze mnie pracowni dużym wyzwaniem. Po spotkaniu z Yareal Polska i otrzymaniu niezbędnych informacji oraz materiałów przystąpiliśmy do pracy. Na zajęciach rozmawialiśmy o funkcji rzeźby miejskiej oraz Wolskim Biennale Rzeźby (1968), które stało się inspiracją dla uczestników konkursu. Jako pierwsze powstawały szkice koncepcyjne, później, w zależności od osoby realizującej projekt tworzony był albo model w 3D albo model rzeczywisty. Ostatnim etapem pracy było zaprojektowanie planszy z prezentacją obiektu, jego opisem koncepcyjnym oraz kosztorysem. Na każdym etapie pracy studenci mieli wsparcie firmy Yareal dotyczące informacji na temat możliwości realizacyjnych oraz moje w obszarze artystycznym. Do konkursu przystąpiło 27 uczestników z czego 23 spełniło warunki regulaminu konkursu. Bogaty narzędziowo wachlarz zrealizowanych makiet, dowiódł kreatywności i talentu studentów Wydziału Sztuki Mediów, którzy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w tym niezwykle interesującym przedsięwzięciu dającym młodym artystom możliwość zaistnienia w przestrzeni publicznej w postaci zrealizowanego obiektu przed budynkiem LIXA w Warszawie" – skomentowała dr Katarzyna Stanny, prof. Uczelni, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. 

Poza wyborem zwycięskiej rzeźby, jury wyróżniło dodatkowo dwie prace, których autorami są Zofia Jackowska za projekt „Homo Viator” (III rok I stopnia, studia niestacjonarne) i Jakub Augustyniak za „Słoneczniki na Woli” (I rok, I stopnia studia niestacjonarne) studenci Wydziału Sztuki Mediów, ASP w Warszawie. Artyści otrzymają nagrody pieniężne, a modele przestrzenne ich rzeźb staną się elementem aranżacji wnętrz kompleksu biurowego LIXA.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem poziomu zgłoszonych prac oraz kreatywności ich autorów. Ukazały one różnorodne podejście do tematu konkursu, czego efektem były projekty, które każdy z nas może interpretować na własny sposób. Bardzo cieszymy się, że poprzez współpracę z warszawską Akademią Sztuk Pięknych, stworzyliśmy studentom warunki do sprawdzenia się w realiach biznesowych, w których część z nich z całą pewnością będzie funkcjonowała po zakończeniu edukacji. Jako deweloper kompleksu biurowego LIXA jesteśmy zachwyceni zwycięską rzeźbą i już nie możemy się doczekać jej odsłonięcia jesienią tego roku” – powiedział Jacek Zengteler, Prezes Yareal Polska.

Kampus LIXA jest największym projektem biurowym w historii Yareal Polska. Kompleks stanowi doskonały przykład realizacji strategii Yareal Polska w zakresie zrównoważonego rozwoju, która na pierwszym planie stawia dbałość o środowisko i najwyższe standardy ESG. Jednym z elementów wyróżniających LIXA jest koncept LIXA City Gardens. Tworzy on zupełnie nową tkankę miejską oraz wyjątkową, publiczną przestrzeń, która otwarta jest zarówno na pracowników biur, lokalną społeczność oraz gości i klientów, poszukujących nietuzinkowego miejsca do spędzania czasu i odpoczynku. W ramach LIXA City Gardens, w parterach poszczególnych budynków (również wzdłuż 150-metrowego miejskiego pasażu) znajdą oni liczne lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne.

Podczas realizacji kompleksu LIXA, Yareal Polska zadbał również o renowację słynnej rzeźby prezentującej sylwetkę Marcina Kasprzaka – patrona Zakładów Radiowych, które przez lata funkcjonowały na warszawskiej Woli. W porozumieniu z władzami miasta, rzeźba autorstwa artysty Aleksandra Pawlika została starannie odrestaurowana i w styczniu br. powróciła w pierwotne miejsce.

Kampus biurowy LIXA powstawał etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. LIXA tworzy zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 
77 000 mkw. 


Zwycieski projekt, MaciejRe mbieliński, wizualizacja

 

Zwycieski projekt, Maciej Rembieliński, plansza z wizualizacją


Zwycięski projekt, Maciej Rembieliński, model



Wyróżnienie, Zofia Jackowska


Wyróżnienie, Jakub Augustyniak



Jury konkursu, od lewej: Wojciech Wagner, Jacek Zengteler, Olga Prokopiak, Katarzyna Stanny, Sławomir Ratajski, Stanisław Rewski



Zwiń
2025-04-04

Yareal rozszerza ofertę apartamentów w Miasteczku Wilanów

Yareal rozpoczął sprzedaż ostatnich 86 apartamentów powstających w ENSO Wilanów.


Rozwiń


Yareal rozpoczął sprzedaż ostatnich 86 apartamentów powstających w ENSO Wilanów. Największą część nowej oferty stanowią apartamenty 2- i 4-pokojowe, mierzące od 30 do ponad 140 mkw. Projekt powstaje obok jednego z głównych skrzyżowań dzielnicy – ulic Branickiego i Jerzego Holzera, w pobliżu ostatniego przystanku nowej linii tramwajowej łączącej Miasteczko Wilanów ze Śródmieściem. Yareal podpisał właśnie umowę z FineTech Construction na budowę pozostałych dwóch etapów osiedla.

 

Oferta apartamentów w ENSO Wilanów została poszerzona o kolejne 86 mieszkań zaplanowanych w ostatniej fazie projektu. Wchodzący do sprzedaży etap B mieści się w centralnej części działki, między etapem A, którego budowa dobiega końca oraz etapem C. Rozpoczęcie budowy dalszej części inwestycji zaplanowano na wiosnę tego roku.

 

Apartamenty w ENSO Wilanów charakteryzuje ponadstandardowa wysokość (2,8 m) i starannie rozplanowana przestrzeń z podziałem na strefę dzienną i nocną. Zadbano, by każdy z lokali posiadał optymalną ekspozycję na światło słoneczne oraz gwarantował prywatność. Co istotne, na jednej kondygnacji przewidziano maksymalnie sześć apartamentów. Mieszkania na parterze posiadają prywatne ogródki, a pozostałe dysponują loggiami, balkonami lub tarasami.

 

Nowa inwestycja Yareal w Miasteczku Wilanów to pojedynczy budynek o rozrzeźbionej bryle, przedzielonej trzema wewnętrznymi dziedzińcami. Każdy z nich będzie pełnił odmienne funkcje rekreacyjne, różniąc się jednocześnie od pozostałych kolorystyką nasadzeń i kwitnących roślin. Wzdłuż południowej i wschodniej granicy działki powstaną urządzone tereny zielone z ogrodem deszczowym oraz ogólnodostępnym placem zabaw. Na dziedzińcach możliwy będzie jedynie ruch pieszych i rowerzystów, co zapewni mieszkańcom dogodne warunki do wypoczynku, m.in. na osłoniętych pergolami ławkach. Na terenie inwestycji przewidziano też czujnik jakości powietrza.

 

ENSO to projekt na miarę naszych czasów – ekologiczny, przestrzenny i zaprojektowany z myślą o komforcie przyszłych mieszkańców. Otwarta przestrzeń zielonych dziedzińców oraz otaczające budynki tereny zielone sprzyjają zarówno spotkaniom sąsiedzkim, jak i aktywnemu wypoczynkowi. Zadbaliśmy też o nowoczesne rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną – własną elektrownię słoneczną, energooszczędne oświetlenie LED w częściach wspólnych sterowane czujnikami ruchu i zmierzchu, ale też zewnętrzne oświetlenie kontrolowane zegarem astronomicznym oraz windy z systemem odzysku energii. Do budowy wykorzystujemy materiały odporne na zmiany klimatu, które zapewnią trwałość i estetykę na lata – zamiast stosowanego w okolicznych inwestycjach piaskowca, stosujemy nowoczesne okładziny wytrzymałe na ścieranie i zachowujące trwałość w wymagających warunkach atmosferycznych” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Jesteśmy dumni, że Yareal doceniając nasze bogate doświadczenie, wieloletnią cenną współpracę oraz jakość prac prowadzonych na pierwszym etapie projektu, powierzył właśnie nam realizację kolejnych etapów inwestycji ENSO Wilanów. Wspólne wartości i cele, które łączą nasze firmy – takie jak tworzenie spójnej architektonicznie, przyjaznej środowisku tkanki miejskiej, odpowiadającej na potrzeby mieszkańców i lokalnej społeczności – stanowią solidną podstawę naszej działalności przy realizacji całej inwestycji” – podkreśla Włodzimierz Bogiel, prezes FineTech Construction.

 

Przyszli mieszkańcy ENSO Wilanów będą korzystali z wielu udogodnień, m.in. sali fitness z przestrzenią do ćwiczeń oraz widokiem na zielony dziedziniec, a także zewnętrznego tarasu w strefie relaksu. Dla zwolenników zrównoważonego transportu przewidziano specjalne pomieszczenia na rowery i miejsca parkingowe, zaprojektowane w części podziemnej oraz na parterze. Dla zmotoryzowanych mieszkańców dostosowano część miejsc parkingowych w podziemnym garażu do potrzeb e-mobility, aby można je było wyposażyć w indywidulne stacja ładowania samochodów elektrycznych.

 

Inwestycja znajduje się w cenionej okolicy znanej z harmonijnej, niskiej zabudowy, dobrze zaplanowanego układu ulic, dostępności zieleni oraz placów zabaw, a także wszechobecnych usług i gastronomii. Rozbudowana sieć ścieżek rowerowych i bliskość terenów rekreacyjnych sprzyjają miłośnikom jednośladów, a mieszkańcy dzielnicy mogą również korzystać z ekologicznego transportu miejskiego dostępnego m.in. z przystanku autobusowego obok budynku. W odległości krótkiego spaceru od ENSO znajduje się końcowy przystanek tramwajowy nowej linii łączącej Miasteczko Wilanów ze Śródmieściem, zapewniający wygodny dojazd do centrum Warszawy. Inwestycja posiada także dobre połączenie z południową obwodnicą miasta.

 

Liczne rozwiązania przyjazne środowisku, lokalizacja ENSO Wilanów, dostępność komunikacji miejskiej oraz bliskość autostradowej obwodnicy Warszawy, zapewniły projektowi certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Very Good. W ramach realizacji założeń ESG, Yareal od lat poddaje takiej certyfikacji wszystkie nowe projekty mieszkaniowe.

 

Apartamenty powstające w ramach pierwszego etapu ENSO Wilanów zostaną oddane do użytku latem tego roku. Zakończenie budowy kolejnych zaplanowano na przełomie 2026/2027 r.

 

Więcej informacji o projekcie oraz zielonych rozwiązań stosowanych przez Yareal można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/enso.  

Zwiń
2025-03-14

Bułkę przez Bibułkę, Pollypizza Neopolitan oraz Baken w SOHO by Yareal

Właściciele konceptów gastronomicznych Bułkę przez Bibułkę, Pollypizza Neopolitan oraz Baken podpisali długoletnią umowę najmu 930 mkw. powierzchni w SOHO by Yareal


Rozwiń


Właściciele konceptów gastronomicznych Bułkę przez Bibułkę, Pollypizza Neopolitan oraz Baken podpisali długoletnią umowę najmu 930 mkw. powierzchni w SOHO by Yareal, dynamicznie rozwijającej się wielofunkcyjnej przestrzeni miejskiej na warszawskiej Pradze-Południe. Nowa lokalizacja w historycznym budynku, wyróżniającym się charakterystycznym ceglanym kominem, stanie się sercem działalności marek stworzonych przez Aleksandrę i Jacka Dojnikowskich. Oficjalne otwarcie planowane jest na drugą połowę 2026 roku.

SOHO by Yareal to zaprojektowane zgodnie z ideą 15 minutowego miasta nowoczesne lokalne centrum na warszawskim Kamionku, które łączy funkcje mieszkaniowe, rekreacyjne, gastronomiczne oraz usługowe. Projekt wkomponowuje postindustrialne budynki – które zostaną wyremontowane – w nowoczesną zabudowę, tworząc otwartą, tętniącą życiem przestrzeń, harmonijnie wpisującą się w istniejącą praską architekturę. Park linearny, klimatyczne dziedzińce, słoneczne tarasy i strefy rekreacyjne sprzyjają miejskiej integracji, a ograniczenie ruchu samochodowego pozwala w pełni cieszyć się otoczeniem.

Lokale handlowe i usługowe w ramach SOHO by Yareal zostały ulokowane między innymi na parterach budynków mieszkalnych. Część z nich znajdzie swoje miejsce w odrestaurowanych zabudowaniach historycznych. Już teraz w SOHO by Yareal działają przedszkole i sala zabaw, pierwszy w Warszawie sklep spożywczy Carrefour w formacie „300”, niebawem otworzy się kwiaciarnia, a w przygotowaniu są m.in. kawiarnia wraz z bistro, piekarnia czy studio architektoniczne. W sumie, w kilkudziesięciu lokalach powstaną lokalne biznesy, w tym kawiarnie i restauracje, które będą miały do dyspozycji przestrzenie z ogródkami. Łącznie zaplanowano ponad 11 300 mkw. powierzchni przeznaczonej na handel i usługi.

Jednym z nowych najemców w SOHO by Yareal jest znany zarówno warszawskim, jak i łódzkim klientom koncept gastronomiczny Bułkę przez Bibułkę. Umowa najmu dotyczy 930 mkw. powierzchni w historycznym budynku nr B.56, wyróżniającym się charakterystycznym ceglanym kominem. Po remoncie i dostosowaniu przestrzeni budynku usytuowanego tuż przy parku linearnym do nowych funkcji, właściciele tej marki przeniosą tam swoje biura, zaplecze produkcyjne oraz piekarnię. Oprócz Bułkę przez Bibułkę, w SOHO by Yareal swoją przestrzeń znajdą również pozostałe koncepty stworzone przez Aleksandrę i Jacka Dojnikowskich – Pollypizza Neopolitan oraz Baken.

Obecność naszych konceptów w SOHO by Yareal to dla nas ekscytujący krok w rozwoju. Chociaż wciąż jesteśmy na etapie planowania, to już teraz wiemy, że w nowej przestrzeni znajdą miejsce wszystkie nasze ukochane projekty kulinarne, a być może nawet coś więcej. To miejsce, które pozwoli nam stworzyć kuchnię centralną i wymarzone studio do testowania nowych dań. Historyczny budynek z ceglanymi ścianami i charakterystycznym kominem ma niepowtarzalny klimat, który od razu nas urzekł. Nie możemy się doczekać, aż zaczniemy serwować śniadania i pizzę oraz wiele innych dań naszym nowym sąsiadom w SOHO by Yareal – powiedziała Aleksandra Dojnikowska, współtwórczyni konceptów Bułkę przez Bibułkę, Polypizza Neopolitan i Baken.

Dzięki nowemu najemcy ten piękny budynek – wzniesiony około 1945 roku na miejscu dawnej kotłowni wykorzystywanej przez przedwojenne zakłady „Pocisk” – zmieni się w tętniący życiem Hub Gastronomiczny. Oficjalne otwarcie planowane jest w drugiej połowie przyszłego roku.

Chcemy, aby budynek B.56 zachował swój wyjątkowy, postindustrialny charakter, jednocześnie zyskując nowe funkcje i życie – powiedział Jacek Zengteler, Prezes Zarządu, Yareal Polska. – Rozpoczynany właśnie remont pozwoli nam odświeżyć to niezwykłe miejsce, zachowując oryginalne elementy architektoniczne, w tym charakterystyczny ceglany komin, który pozostanie jego symbolem. Cieszymy się, że to właśnie kultowe już marki Oli i Jacka  staną się częścią tej przestrzeni, wzbogacając ją o wyjątkowe koncepty gastronomiczne i rzemieślnicze tradycje. Nasi mieszkańcy i prażanie na pewno z radością przyjmą otwarcie tych niezwykle popularnych formatów kulinarnych.

Projekt SOHO by Yareal powstał w ścisłej współpracy z lokalnym samorządem i konserwatorem zabytków, a inwestycja została wyróżniona prestiżowym certyfikatem BREEAM Communities, poświadczającym wdrożenie najwyższych standardów urbanistycznych. W kompleksie zastosowano innowacyjne i przyjazne środowisku rozwiązania, takie jak niskoemisyjny beton, czy system retencji wody deszczowej, gromadzonej w podziemnych zbiornikach i wykorzystywanej do nawadniania ponad hektara zieleni porastającej SOHO by Yareal. Jednym z wyróżników projektu  jest jego urbanistyka, zgrabnie łącząca nową zabudowę, rewitalizowane budynki historyczne z ogólnodostępną zielenią.

SOHO by Yareal to nie tylko przestrzeń do życia, ale także pulsujące energią miejsce, które inspiruje, sprzyja miejskiej integracji i przyciąga unikalne koncepty kulinarne, rzemieślnicze oraz kulturalne. Dzięki starannie zaplanowanej architekturze, harmonijnemu połączeniu historii z nowoczesnością oraz bogatej ofercie usług, SOHO by Yareal staje się nowym, tętniącym życiem centrum warszawskiej Pragi-Południe, oferując mieszkańcom i odwiedzającym wyjątkowe doświadczenia na co dzień.

Obecnie trwa budowa ostatniego etapu mieszkaniowego, w ramach którego powstają dwa budynki
z mieszkaniami o podwyższonym standardzie oraz apartamentowiec zlokalizowany tuż przy parku linearnym. Po oddaniu ich do użytku pod koniec 2025 roku, część mieszkaniowa kompleksu osiągnie finalny kształt.

Zwiń
2024-12-18

Mural, neony i iluminacje świetlne na Kamionku

W SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku powstał efektowny mural zdobiący nowopowstały pasaż.


Rozwiń


W SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku powstał efektowny mural zdobiący nowopowstały pasaż. Dodatkowo w grudniu przestrzeń kompleksu rozświetlą stylowe neony, a lobby jednego z budynków ozdobi zabytkowy skuter Osa, wyprodukowany kilka dekad wcześniej w fabryce działającej wówczas na terenie obecnego SOHO. Wewnątrz ogólnodostępnego osiedla uruchomione zostały też noworoczne iluminacje, tworzące świąteczną scenerię wzdłuż 300-metrowego parku linearnego. Jednocześnie do flagowej inwestycji mieszkaniowej Yareal wprowadzi się blisko 150 kolejnych rodzin.

 

Yareal zakończył właśnie realizację kolejnego etapu SOHO by Yareal  i rozpoczyna przekazywanie  nowym właścicielom kluczy do kilkunastu nowopowstałych apartamentów i ponad 130 mieszkań o podwyższonym standardzie. Wkrótce zamieszkają w apartamentowcu SPLENDOR oraz budynku o nazwie KARDAN, w którym został namalowany mural zdobiący pasaż usługowy. Jego autorką jest artystka Zuzanna Wollny, tworząca oprócz murali również m.in. ilustracje do książek, gry planszowe oraz ilustracje prasowe. Nowy mural pt. Galimatias - przedstawia symbolicznie dynamikę rozwoju Pragi Południe z jej przemysłową historią.

 

Tutaj nowe wyrasta obok starego, wieżowce sąsiadują z kamienicami, stare kominy konkurują z drzewami, neony spoglądają na szyldy rzemieślników, Osa z psem drą koty na przekór dźwiękom praskiej kapeli. Galimatias to stan zamętu i nieładu, poplątania z pomieszaniem - w mojej wizji został jednak okiełznany geometryczną siatką miasta, które może wydawać się chaotyczne, ale rządzi się swoimi prawami. Czujne oko uważnych obserwatorów wyłapie też niespodziankę: ukryte w muralu litery, układające się w napis” – wyjaśnia artystka.

 

Na ścianach budynku KARDAN zostaną w grudniu zamontowane trzy neony, których stylistyka będzie nawiązywać do symboliki warszawskiej Syrenki, kultowego skutera Osa, produkowanego na terenie dzisiejszego SOHO na przełomie lat ’50 i ’60-tych, oraz nazwy samego osiedla. Dla upamiętnienia jedynego skutera produkowanego seryjnie w PRL, zabytkowy egzemplarz tego pojazdu ozdobi lobby nowoczesnej kamienicy SPLENDOR, widoczne od strony ul. Mińskiej, przy której działała Warszawska Fabryka Motocykli (WFM).

 

 „Od początku projektowania SOHO by Yareal przyświecała nam idea łączenia tradycji z nowoczesnością. Zachowanie równowagi między starym, a nowym wyraża się poprzez architekturę SOHO, park linearny łączący kompleks,  oraz kolejno dodawane detale i zakamarki, w których można się zgubić po to, żeby odkryć ciekawe  elementy jak np. mural, neon czy fragment zabytkowego muru wkomponowanego w nową zabudowę, oraz nawierzchnię z cegły rozbiórkowej. Wszystko to razem tworzy klimatyczne miejsce dla mieszkańców i gości. Bogata oferta handlowo- usługowa pozwoli na załatwienie większości codziennych spraw na miejscu oraz na ciekawe spędzanie czasu. Zakończenie realizacji kolejnego, przedostatniego etapu mieszkaniowego SOHO pozwoliło na jeszcze pełniejszą odsłonę wyjątkowego charakteru tego miejsca” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

 

Na terenie SOHO by Yareal zapełniają się lokale usługowe, których najemcy uzupełnią ofertę dla mieszkańców Kamionka. Na parterach nowopowstałych budynków będą działały m.in. placówka medyczna, przychodnia weterynaryjna, kawiarnia i biuro rachunkowe a także osiedlowe sklepy. Już dzisiaj w SOHO działają też przedszkole oraz sala zabaw, a w trakcie prac aranżacyjnych jest m.in. wine bar, sklep spożywczy oraz studio architektoniczne. W kilkudziesięciu lokalach powstaną kolejne lokalne biznesy, w tym również kawiarnie i restauracje, na potrzeby których zaplanowano specjalne lokale z ogródkami.

 

Jednocześnie trwa budowa ostatniego etapu mieszkaniowego, w ramach którego powstają dwa budynki z mieszkaniami o podwyższonym standardzie i niższy od nich apartamentowiec tuż przy parku linearnym. Po oddaniu ich do użytku za rok, część mieszkaniowa kompleksu osiągnie finalny  kształt. Oferta SOHO by Yareal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, na co wpływają m.in. bliskość warszawskiego Śródmieścia oraz planowana budowa pobliskiej stacji metra „Mińska”. Dodatkowym atutem lokalizacji jest sąsiedztwo Błoń Kamionkowskich oraz jednego z największych warszawskich parków – Parku Skaryszewskiego z malowniczym Jeziorem Kamionkowskim.

 

SOHO by Yareal zaprojektowano jako nowoczesne lokalne centrum, które łączy funkcje mieszkaniowe, rekreacyjne, gastronomiczne oraz usługowe. Dzięki temu mieszkańcy kompleksu będą mogli zaspokajać większość codziennych potrzeb bez konieczności opuszczania osiedla. Inwestycja została wyróżniona prestiżowym certyfikatem BREEAM Communities, poświadczającym wdrożenie najwyższych standardów urbanistycznych. Projekt powstał w ścisłej współpracy z lokalnym samorządem i konserwatorem zabytków, co podkreśla jego unikalny charakter.

 

W kompleksie zastosowano innowacyjne i przyjazne środowisku rozwiązania, takie jak niskoemisyjny beton, czy system retencji wody deszczowej, gromadzonej w podziemnych zbiornikach i wykorzystywanej do nawadniania ponad hektara zieleni porastającej SOHO by Yareal. Jednym z wyróżników projektu jest także ogród społeczny, stworzony w pojemnikach wykonanych z kompozytu pochodzącego z recyklingu odzieży. Mieszkańcy  mogą uprawiać w nim warzywa, zioła do domowego użytku oraz rośliny ozdobne, co sprzyja integracji i ekologicznej codzienności.

 

Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal.

Zwiń
2024-11-27

ODEA Park – ukryty azyl na szczycie wzgórza

W centrum Gdańska dobiega końca budowa unikalnego kompleksu kameralnych budynków mieszkalnych, zlokalizowanych na szczycie wzgórza z malowniczym widokiem na panoramę Głównego Miasta z Kościołem Mariackim widocznym jak na dłoni.


Rozwiń


W ofercie ODEA Park dostępna jest jeszcze pełna gama apartamentów o zróżnicowanych metrażach - od klimatycznych kawalerek po rodzinne mieszkania trzy- cztero- i pięciopokojowe. Inwestycję w zacisznej, zielonej okolicy naprzeciwko Wzgórza Focha realizuje firma deweloperska Yareal, ceniona m.in. za jakość swoich projektów.

 

Inwestycja powstaje w punkcie połączenia dzielnic Siedlce, Śródmieście i  Aniołki, przy ul. Legnickiej 44 - 52, tuż obok ul. Powstańców Warszawskich. Niespotykany jak na położenie na granicy Śródmieścia klimat ODEA Park to efekt niezwykłej lokalizacji na szycie wzgórza oraz nowego zagospodarowania istniejącego zielonego otoczenia, które wzbogacono o liczne nasadzenia rodzimymi gatunkami roślin, krzewów i drzew. Wkomponowanie budynków w naturalnie ukształtowany teren o zróżnicowanej wysokości stanowi doskonałe rozwiązanie architektoniczne, które łączy estetykę z funkcjonalnością. Takie rozmieszczenie budynków zwiększa prywatność, minimalizując wzajemną widoczność przyszłych mieszkańców i podkreśla kameralny charakter osiedla. Prace budowlane wchodzą w ostatnią fazę, trwa też remont odcinka ul. Legnickiej na wysokości inwestycji.

 

Widok ze wzgórza na najstarszą część Gdańska to tylko jeden z atutów osiedla ODEA Park. Ukształtowanie terenu, na którym wybudowaliśmy pięć dwupiętrowych budynków, stwarza prawdziwie kameralną, wręcz rodzinną atmosferę. Naturalne różnice terenu pozwalają na ciekawszy układ przestrzeni wokół budynków, tworząc bardziej intymne ogrody, tarasy czy balkony. Tego rodzaju rozwiązanie sprzyja harmonii z otoczeniem, podkreślając jego naturalny charakter. ODEA Park to położone niewiele ponad kilometr od Głównego Miasta miejsce dla osób poszukujących spokoju, kontaktu z naturą i wyciszenia. Inwestycja ta łączy zalety mieszkania na obrzeżach, z dala od zgiełku miasta, z bliskością wszelkich wielkomiejskich udogodnień niezbędnych na co dzień.” – mówi Katarzyna Rauber, dyrektor Yareal Trójmiasto.

 

ODEA Park to osiedle złożone z pięciu dwupiętrowych budynków z podziemnymi garażami. Architektura osiedla, z zielonymi dachami, panelami słonecznymi i subtelnymi detalami elewacyjnymi, tworzy nowoczesną osadę, idealnie wpisującą się w swoje zielone otoczenie. Duże, drewniane okna oraz wysokie sufity zapewnią optymalne doświetlenie. Niektóre z apartamentów na drugim piętrze mają antresole, co zwiększa przestrzeń użytkową i zapewni imponującą wysokość pomieszczeń do ok. 5–6 metrów.

 

W centralnej części osiedla znajduje się dedykowany budynek wspólnoty, oferujący mieszkańcom w pełni wyposażoną salę ćwiczeń oraz przytulne miejsce spotkań z sofami, stołem, pianinem i aneksem kuchennym. Przestrzeń rekreacyjna, plac zabaw i stojaki na rowery wraz ze stacją ich obsługi zostały zaplanowane w różnych miejscach na 1,5 ha. działce, na której znajdą się również pulpity edukacyjne, stacja pogodowa z czujnikiem jakości powietrza, budki dla motyli, budki lęgowe i poidełka dla ptaków. Dodatkowe rowerownie zlokalizowano w garażach z 146 miejscami parkingowymi, w których znajdują się również komórki lokatorskie.

 

Okolica ODEA Park stale się rozwija. W sąsiedztwie inwestycji funkcjonują nowopowstałe lokale usługowe oraz sklepy, a w odległości kilkuminutowego spaceru znajdziemy  przystanki autobusowe i linię tramwajową. Naturalne otoczenie i ekologiczne rozwiązania, takie jak panele słoneczne zapewniające energię dla części wspólnych, zielone dachy, ogrody deszczowe czy dogodna komunikacja publiczna, pozwoliły inwestycji Yareal na uzyskanie, jako pierwszej inwestycji mieszkaniowej w Polsce, aż dwóch prestiżowych certyfikatów ekologicznych - wysokiej oceny Very Good w certyfikacji zrównoważonego budownictwa BREEAM oraz certyfikacji ZIELONY DOM, do którego to systemu inwestycja ODEA Park, ze względu na swoje cechy, została wybrana jako projekt pilotażowy.

 

Już wkrótce zostaną ukończone dwa apartamenty pokazowe – 4 pokoje z ogródkiem na parterze oraz dwupokojowe mieszkanie z antresolą. Zakończenie budowy pierwszych trzech budynków planowane jest jeszcze w czwartym kwartale tego roku.

 

Więcej informacji o ekologicznych rozwiązaniach zastosowanych w ODEA Park można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/odea-park.

 

Zwiń
2024-11-08

MOKOPOLIS – otwarte osiedle w sercu Służewca

Służewiec to jeden z najbardziej dynamicznie przekształcających się obszarów Warszawy.


Rozwiń


Jego rola zmienia się nie tylko w wymiarze społecznym, ale również funkcjonalnym i architektonicznym – wszystko za sprawą coraz większej liczby inwestycji mieszkaniowych. Jednym z takich projektów jest powstające przy ul. Postępu MOKOPOLIS. W wyniku procedury specustawy mieszkaniowej, Yareal buduje zrównoważony, miastotwórczy budynek, który przyczyni się do dalszej transformacji biurowej monokultury na Służewcu oraz rozwoju dzielnicy bardziej przyjaznej mieszkańcom.

 

MOKOPOLIS zaprojektowano jako kaskadowy budynek, od 4 do 9 pięter, dzięki czemu na górnych piętrach znajdą się liczne, przestronne tarasy, a na parterach przytarasowe ogródki lokatorskie. Kaskadowo obniżający się budynek zapewni optymalne doświetlenie zarówno mieszkań, jak i dużego dziedzińca – ogrodu, stanowiącego ogólnodostępne, zielone serce osiedla. Projekt bezpośrednio nawiązuje do architektury sąsiednich budynków i dalszego otoczenia oraz przemysłowej historii dzielnicy.

 

„Projekt zakłada uzupełnienie brakującej zabudowy w tej części ul. Postępu i Służewca, tworząc spójny fragment miejskiej tkanki tego obszaru oraz elewacji ulicy. Budynek o mieszkalnym charakterze, z lokalami usługowymi na parterze oraz z otwartym przejściem do terenów zielonych w głębi kwartału, wzbogaci miejski, otwarty charakter inwestycji i całej okolicy. Architektura budynku, z jasną, lekko falującą betonową ramą, nawiązuje do stylistyki sąsiedniego obiektu oraz przemysłowej historii Służewca” – wyjaśnia Mateusz Świętorzecki, architekt projektu MOKOPOLIS z pracowni WWAA.

 

„Zależało nam na uzupełnieniu brakującej w tym miejscu zabudowy, przy jednoczesnym dopasowaniu projektu do ciekawej architektury otoczenia. Nadrzędnym celem było stworzenie projektu otwartego dla wszystkich, który wyróżni się na tle okolicy zdominowanej przez zamknięte, grodzone osiedla.  .   Na tyłach MOKOPOLIS, z dala od gwaru ulicy i ruchu samochodowego, powstanie ogólnodostępny i w pełni urządzony teren zielony, stanowiący fragment mierzącego około 500m pasa atrakcyjnie urządzonej zieleni, który tworzy mini park linearny pomiędzy osiedlami. Zielony plac na tyłach MOKOPOLIS o powierzchni 1700 mkw. zrealizujemy w połowie długości tej ogólnodostępnej przestrzeni. Dzięki połączeniu z naszą zieloną inwestycją będzie łatwiej dostępna dla sąsiadów, ułatwiając tym samym integrację mieszkańców okolicznych osiedli” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Inwestycja Yareal wzbogaci tę część miasta o ponad 200 mieszkań o podwyższonym standardzie, z których znaczną większość stanowić będą najpopularniejsze wśród kupujących lokale dwu- i trzypokojowe o metrażu 35-87 mkw. W inwestycji nie zabraknie również funkcjonalnych kawalerek i dużych mieszkań rodzinnych o powierzchni do 120 mkw. Parter budynku od strony ul. Postępu zostanie w całości przeznaczony na 8 lokali usługowych, które będą odpowiadały na codzienne potrzeby zarówno mieszkańców, jak i mieszkańców sąsiedztwa. W podziemnym, dwukondygnacyjnym garażu przewidziano miejsce dla 256 samochodów, Użytkownicy rowerów będą mieli do dyspozycji podziemną rowerownię wraz z licznymi stanowiskami do parkowania jednośladów. Na parterze budynku przewidziano również przeznaczoną dla mieszkańców salę fitness wraz z pokojem do masażu.

 

MOKOPOLIS to pierwszy projekt Yareal realizowany w trybie specustawy mieszkaniowej, wymagającej konsultacji z sąsiadami i bliskiej współpracy i w ramach dialogu społecznego. To właśnie w konsekwencji uwag zgłoszonych przez sąsiadów w projekcie uwzględniono również 18 specjalnych miejsc parkingowych dla gości i kurierów w wydzielonej części garażu. Dla zapewnienia wygodnej obsługi tych miejsc, zaprojektowano dodatkową klatkę schodową, która ułatwi szybki dostęp między podziemnym parkingiem a parterem budynku.

 

Podobnie jak wszystkie inne inwestycje deweloperskie Yareal, MOKOPOLIS zostanie poddany drobiazgowemu audytowi pod kątem zrównoważonych rozwiązań w ramach zielonej certyfikacji w międzynarodowym systemie BREEAM. Budynek powstanie m.in. przy wykorzystaniu niskoemisyjnego betonu i będzie wyposażony we własną elektrownię słoneczną, która zapewni bezpłatną energię na potrzeby nowej wspólnoty. Końcową ocenę BREEAM na poziomie Very Good zapewnią MOKOPOLIS również instalacje umożliwiające m.in. montaż ładowarek do samochodów elektrycznych, a także system odzyskiwania energii z nowoczesnych, energooszczędnych wind.

 

Więcej informacji na temat MOKOPOLIS dostępnych na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/mokopolis.

Zwiń
2024-10-22

Yareal rozpoczął sprzedaż apartamentów kolejnego etapu w Wilanowie

Yareal rozszerza ofertę apartamentów w Miasteczku Wilanów. W kolejnej fazie inwestycji ENSO Wilanów zostanie wybudowanych 70 dużych apartamentów.


Rozwiń


Yareal rozszerza ofertę apartamentów w Miasteczku Wilanów. W kolejnej fazie inwestycji ENSO Wilanów zostanie wybudowanych 70 dużych apartamentów, z których blisko połowę będą stanowić 4- i 5-pokojowe lokale o metrażu od około 86 do ponad 150 mkw. Projekt ENSO Wilanów powstaje obok jednego z głównych skrzyżowań dzielnicy - ulic Sarmackiej i Branickiego, w pobliżu końcowego przystanku kończonej właśnie linii tramwajowej.

 

Sprzedaż kolejnej fazy inwestycji ruszyła po osiągnięciu pełnej wysokości budynku wznoszonego w pierwszym etapie, który zostanie oddany do użytkowania latem 2025 roku. Wyczerpująca się oferta mieszkań została wzbogacona o kolejnych 70 apartamentów. Większość z nich wyeksponowana będzie na południe, zapewniając mieszkańcom optymalne doświetlenie. Oprócz dużych apartamentów, Yareal zaprojektował również 36 mieszkań 2- i 3-pokojowych, mierzących od ok. 37 do 80 mkw., a także jedną kawalerkę. 

 

ENSO Wilanów to komfortowe apartamenty, których mieszkańcy będą mieli do dyspozycji trzy zielone dziedzińce, a także urządzony plac zabaw i skwer rekreacyjny z parkiem linearnym wzdłuż nowej ulicy. Przyjęliśmy bardzo wysokie wymagania środowiskowe, architektoniczne i energetyczne, które zapewnią inwestycji zielony certyfikat BREEAM z oceną na poziomie Very Good. Oprócz dużych, wygodnych mieszkań w starannie zaplanowanym budynku i w atrakcyjnej okolicy, zapewnimy mieszkańcom ENSO m.in. odzysk wody opadowej gromadzonej w ogrodzie deszczowym oraz darmową energię elektryczną z własnej elektrowni słonecznej, która posłuży m.in. do oświetlenia podziemnego garażu” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Od strony ul. Branickiego powstanie reprezentacyjne wejście z efektownie zaprojektowanym lobby i  recepcją, obok której powstanie w pełni wyposażona strefa fitness z przebieralnią i zapleczem. Bez konieczności wychodzenia z budynku mieszkańcy ENSO Wilanów będą mogli korzystać z siłowni i przestrzeni do ćwiczeń z widokiem na zielony dziedziniec lub odpocząć na zewnętrznym tarasie w strefie relaksu. Część miejsc parkingowych w podziemnym garażu będzie miała możliwość wyposażenia w indywidulne stacja ładowania samochodów elektrycznych. W projekcie przewidziano również rowerownie i miejsca parkingowe dla użytkowników jednośladów korzystających z rozbudowanej w dzielnicy sieci ścieżek rowerowych.

 

Mieszkańcy będą też mieli do dyspozycji dogodne połączenia komunikacji miejskiej, za sprawą m.in.  przystanku autobusowego zlokalizowanego tuż przy inwestycji, a także dzięki powstającej w pobliżu linii tramwajowej, łączącej Wilanów z centrum Warszawy, kończącej się właśnie przy ul. Branickiego.

 

Liczne rozwiązania przyjazne środowisku, lokalizacja ENSO Wilanów, dostępność komunikacji miejskiej oraz bliskość autostradowej obwodnicy Warszawy, zapewniły projektowi certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM. Po zakończeniu budowy inwestycja przejdzie audyt w ramach certyfikacji środowiskowej w międzynarodowym systemie BREEAM, z oceną na poziomie Very Good. W ramach realizacji założeń ESG, Yareal od lat poddaje takiej certyfikacji wszystkie nowe projekty mieszkaniowe.

 

Oddanie do użytku pierwszego etapu ENSO Wilanów zaplanowano na lato przyszłego roku. Z kolei apartamenty, które trafiły właśnie do oferty Yareal, zostaną oddane do użytku na początku 2027 roku.

 

Więcej informacji o projekcie oraz zielonych rozwiązań stosowanych przez Yareal można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/enso.  

Zwiń

Świat Yareal

Cała inwestycja, w tym budynki, przestrzeń użytkowa wokół nich, jak i sąsiadujące z nimi otoczenie, została zaprojektowana tak, by zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania.

Zobacz szczegóły

Yareal rozpoczął sprzedaż ostatnich 86 apartamentów powstających w ENSO Wilanów.

Zobacz szczegóły

Yareal Polska to obecna na rynku od wielu lat, wiodąca pod względem jakości firma deweloperska, wyspecjalizowana w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie i apartamentów. Firma posiada silną pozycję kapitałową

i mocne wsparcie udziałowców. Od 2005 roku aktywnie działamy w ramach Polskiego Związku Firm Deweloperskich PZFD. Jako członek PZFD przestrzegamy kodeksu dobrych praktyk oraz dbamy o utrzymanie najwyższych standardów jakościowych.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły

ESG to jeden z ważniejszych terminów w kontekście realizacji inwestycji deweloperskich, mający bezpośredni wpływ na kwestie dotyczące zarządzania i odpowiedzialności biznesowej firmy.

Zrównoważony rozwój był od początku jednym z fundamentów rozwoju Yareal. Zdajemy sobie sprawę z wielkiej odpowiedzialności wynikającej z faktu, że tworząc nowe projekty i wprowadzając nowe funkcje, definiujemy na dziesięciolecia realia i komfort życia w mieście.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły