Aktualności

2022-09-13

Apartamenty Yareal w Rezydencja Iwicka gotowe do odbioru

Yareal oddaje do użytku kolejną inwestycję mieszkaniową w Warszawie.


W Rezydencji Iwicka, składającej się z czterech kameralnych willi miejskich, zamieszka wkrótce 88 rodzin. Z początkiem września właściciele zaczęli odbierać klucze do nowych apartamentów wybudowanych wśród zieleni, w sercu Dolnego Mokotowa. W ofercie pozostał ostatni apartament z antresolą o powierzchni 135 mkw., z tarasem oraz dużym balkonem.

 

Rezydencja Iwicka znajduje się w odległości krótkiego spaceru od południowej bramy Łazienek Królewskich, funkcjonującej przy ul. Gagarina, a także dwóch kolejnych parków - Sieleckiego i Morskie Oko. Atrakcyjna lokalizacja oraz liczne nowoczesne rozwiązania zastosowane w budynkach Rezydencji Iwicka zapewniły zrównoważony charakter inwestycji, potwierdzony zielonym certyfikatem BREEAM z oceną Very Good - najwyższą, jaką przyznano nielicznym budynkom mieszkaniowym w Polsce.

 

Mieszkańcy i goście wchodzący na teren inwestycji będą korzystać z przejścia efektownym podcieniem oraz reprezentacyjnej recepcji. Obok niej znajduje się wygodne zaplecze na przesyłki kurierskie, a także – dostępna wyłącznie dla mieszkańców – wspólna, wielofunkcyjna przestrzeń klubowa . W takim pokoju klubowym mieszkańcy będą mogli np. w ciągu dnia pracować, a wieczorami organizować spotkania towarzyskie, wspólnie oglądać filmy i widowiska sportowe lub uczestniczyć w rodzinnych uroczystościach. Mierzący ponad 70 mkw. klub został w pełni wyposażony m.in. w aneks kuchenny i komfortową łazienkę, a także w klimatyczne kino z wygodnymi meblami oraz zaawansowaną automatykę smart home, sterującą oświetleniem i zasłonami, a także klimatyzacją” – wyjaśnia wiceprezes Yareal, Jacek Zengteler. 

 

Na terenie Rezydencji Iwicka urządzono trzy kameralne dziedzińce, do aranżacji których wykorzystane zostały duże krzewy, pnącza i byliny, co pozwoliło na stworzenie klimatu minimalistycznego ogrodu. Wnętrza wspólne - wykończone fornirem, naturalnym kamieniem oraz innymi szlachetnymi materiałami – subtelnie oświetlają dyskretnie rozmieszczone lampy LED.

 

Inwestor wyposażył Rezydencję Iwicka w praktyczne i podnoszące stan bezpieczeństwa systemy m.in. rozpoznawania twarzy i tablic rejestracyjnych. Posiadacze rowerów będą mieli do dyspozycji dużą, wygodną rowerownię. Część miejsc parkingowych w garażu podziemnym przystosowano do potrzeb użytkowników samochodów elektrycznych, którzy mają możliwość ładowania akumulatorów przy wykorzystaniu stacji e-mobility z indywidualnym licznikiem. Właściciele wszystkich apartamentów  otrzymają w standardzie pakiet inteligentnych technologii smart home firmy Fibaro, umożliwiających zarządzanie zużyciem energii elektrycznej, a także domowymi urządzeniami i stanem bezpieczeństwa apartamentu.

 

W ramach inwestycji Yareal zrealizował nową bieżnię dla uczniów sąsiadującego z Rezydencją Iwicka kompleksu szkolnego oraz przeprowadził prace remontowe wewnątrz szkoły. Wkrótce uczniowie będą też mogli korzystać z ufundowanego przez dewelopera nowego boiska, którego budowa ma zakończyć się jesienią tego roku. 

 

Projekt eleganckich willi miejskich został przygotowany przez pracownię Maas Projekt, której architekci dostosowali Rezydencję Iwicka do dominującej w dzielnicy charakterystycznej zabudowy zarówno pod względem skali jak i kolorystyki. Ukończona niedawno inwestycja Yareal powstała w otoczeniu szpalerów starych drzew, przy skrzyżowaniu ulic Iwickiej i Krasnołęckiej na warszawskim Dolnym Mokotowie.

 

Więcej informacji na temat inwestycji oraz zielonych rozwiązań zastosowanych w związku z certyfikacją BREEAM można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/rezydencja-iwicka.  

Zwiń
2023-10-12

Yareal: start budowy apartamentów w Wilanowie

W Miasteczku Wilanów Yareal rozpoczyna budowę 89 apartamentów, z których już blisko połowa znalazła nabywców.


Rozwiń


ENSO Wilanów powstaje przy jednym z głównych skrzyżowań ulic Sarmackiej i Branickiego, w pobliżu którego będzie kończyła się budowana obecnie linia tramwajowa łącząca Wilanów ze śródmieściem Warszawy. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu ENSO Wilanów będzie firma budowlana FineTech Construction, która wcześniej zrealizowała dla Yareal projekt mieszkaniowy Pozytywny Mokotów, a obecnie jest w trakcie budowy dwóch biurowców LIXA w Warszawie oraz willi miejskich ODEA Park na szczycie wzgórza w Gdańsku.

 

W pierwszym etapie ENSO Wilanów, od strony ul. Branickiego powstaje budynek w kształcie litery L wraz z ogrodowym dziedzińcem, przy którym zamieszka blisko 89 rodzin. Większość mieszkań będą stanowiły średnie i duże apartamenty, szczególnie poszukiwane przez rodziny mieszkające w Miasteczku Wilanów, których potrzeby mieszkaniowe zwiększyły się w ostatnich latach. Docelowo inwestycję będzie tworzył kompleks trzech połączonych apartamentowców, z oddzielnymi ogrodami wewnętrznymi oraz ogólnodostępnym skwerem. Dzięki połączeniu skweru z parkiem linearnym wzdłuż nowej ulicy, powstanie ogólnodostępna, zielona przestrzeń z terenami rekreacyjnymi urozmaicona między innymi przez ogród deszczowy, gromadzący wodę opadową.

 

Zrównoważone rozwiązania i zielone tereny wspólne to znak rozpoznawczy naszych projektów mieszkaniowych. W przypadku ENSO Wilanów zielone otoczenie będzie niemal wchodziło do apartamentów, ponieważ zadbaliśmy o duże, drewniane okna oraz przeszklenia balkonów i loggii na długości całego apartamentu, które niejako przedłużają, czy raczej powiększają mieszkanie. Z kolei wszyscy mieszkańcy parteru będą mieli do dyspozycji ogródki lokatorskie, w części apartamentów również dwustronne” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

ENSO Wilanów to kolejna inwestycja Yareal Polska realizowana wspólnie z FineTech Construction. Powierzenie nam realizacji projektu ENSO Wilanów jest wyrazem zaufania, jakim darzy nas deweloper, zbieżnych wizji zrównoważonego budownictwa opartego na poszanowaniu środowiska naturalnego oraz tworzeniu przyjaznych dla mieszkańców miejsc do życia, pracy i rekreacji” – dodaje prezes FineTech Construction Włodzimierz Bogiel.

 

Właściciele apartamentów budowanych przez Yareal w Miasteczku Wilanów będą mogli korzystać z własnej, funkcjonalnej i w pełni wyposażonej sali ćwiczeń. Obok niej, na parterze od strony ulicy Branickiego, powstanie kilka lokali usługowych, z których jeden zostanie przystosowany do potrzeb restauracji, z wydzielonym ogródkiem dla gości. Projekt ENSO Wilanów, podobnie jaki kilka wcześniejszych inwestycji Yareal, zostanie wyposażony we własną elektrownię słoneczną, zapewniającą darmową energię elektryczną do oświetlenia m.in. ogrodów oraz garażu podziemnego.

 

Wszystkie miejsca parkingowe znajdą się pod ziemią, na jednej kondygnacji i będą dostępne bez użycia platform. Do części miejsc możliwe będzie podłączenie indywidualnej ładowarki dla samochodów elektrycznych. Wjazd do garażu będzie prowadził przez trzy bramy dostępne z osiedlowej uliczki. Inwestycja została zaprojektowana również z myślą o użytkownikach jednośladów – w dzielnicy istnieje świetnie zorganizowana i rozbudowane sieć ścieżek rowerowych, dlatego w ENSO Wilanów powstaną specjalne rowerownie. Mieszkańcy mogą liczyć również na wygodny dostęp do ekologicznego transportu miejskiego. Tuż obok funkcjonuje przystanek autobusowy, a do czasu ukończenia budowy planowane jest uruchomienie powstającej obecnie linii tramwajowej, której końcowy przystanek znajdzie się właśnie przy ul. Branickiego.

 

Wygodne połączenia komunikacyjne, w tym bliskość autostradowej obwodnicy Warszawy z tunelem pod Ursynowem, a także liczne rozwiązania przyjazne środowisku zapewniły ENSO certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM. Po ukończeniu inwestycja przejdzie wymagającą weryfikację założeń projektu, której zwieńczeniem będzie przyznanie ENSO Wilanów oceny na poziomie Very Good. W ramach realizacji założeń ESG, Yareal poddaje takiej certyfikacji wszystkie nowe projekty, zarówno mieszkaniowe, jak i biurowe.

 

Ukończenie budowy pierwszego etapu ENSO Wilanów zaplanowano na połowę 2025 r. Więcej informacji o projekcie oraz prośrodowiskowych rozwiązań stosowanych przez Yareal można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/enso.  

Zwiń
2023-10-02

Yareal uzyskuje kredyt inwestycyjny w wysokości 45 mln euro od PBB

Yareal Polska zawarł umowę o udzielenie kredytu inwestycyjnego w wysokości 45 mln euro na okres pięciu lat pbb Deutsche Pfandbriefbank (pbb).


Rozwiń


Współpraca z pbb, uznawanym za czołowego europejskiego specjalistę w dziedzinie finansowania nieruchomości komercyjnych, stanowi ważny krok dla finansowej przyszłości dewelopera.

 

Kredyt umożliwi Yareal optymalizację struktury finansowej, przede wszystkim poprzez refinansowanie inwestycji biurowej LIXA C. Ponadto zapewni firmie niezbędny kapitał na zakup nowych gruntów, tworząc warunki do wzrostu przychodów w przyszłości.

 

Udzielony kredyt świadczy o wzajemnym zaufaniu i profesjonalizmie obu stron, stanowiąc początek obiecującej długofalowej współpracy. Łączy nas podejście do ekologicznych rozwiązań, standardów ESG i elastyczności oraz dużego znaczenia terenów zielonych we współczesnych budynkach biurowych” – oświadczyli wspólnie wiceprezes Yareal Polska, Nicolas Benhaim oraz dyrektor zarządzający i dyrektor regionu Europy Środkowo-Wschodniej w PBB, Dieter V. Knittel.

 

Do zawarcia umowy kredytowej doszło dzięki wspólnym wysiłkom zespołów Yareal i PBB, wspieranych przez doradców finansowych CBRE oraz prawników z kancelarii Gide Loyrette Nouel i BSJP BNT Brockhuis Jurczak Prusak Sroka Nilsson Zamorska.

 

Cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę z Deutsche Pfandbriefbank AG, która wyznacza kluczowy moment dla naszej firmy. Będziemy nadal dążyć do optymalizacji zasobów finansowych zgodnie z naszymi celami” – dodał Marek Esz, zastępca dyrektora finansowego Yareal Polska.

 

Budynek biurowy LIXA C o powierzchni 20 000 mkw. zajmuje znaczącą część kampusowego kompleksu LIXA. Biurowiec zaprojektowany przez cenioną pracownię HRA Architekci znajduje się w samym sercu centrum biznesowego na warszawskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Budynek jest już niemal w pełni wynajęty, zapewniając stabilność wolnych przepływów pieniężnych.

Zwiń
2023-09-19

Restauracja Street otwarta w LIXA C

Różnorodna kuchnia, potrawy łączące nieoczywiste smaki i wyjątkowy wystrój nawiązujący do motoryzacji – to elementy wyróżniające Restaurację Street, która została niedawno otwarta w kompleksie biurowym LIXA w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie.


Rozwiń


Restauracja zagospodarowała 468 mkw. przestrzeni na parterze budynku LIXA C, od strony ogólnodostępnego pieszego pasażu miejskiego znajdującego się pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową. To kolejna restauracja działająca w ramach konceptu retailowego LIXA City Gardens, która wzbogaciła ofertę gastronomiczną nie tylko w samym kompleksie LIXA, ale również w najbliższej okolicy.

 

Street to marka restauracji, która działa na rynku gastronomicznym od niemal 20 lat, prowadząc obecnie cztery restauracje w biurowcach i galeriach handlowych w Warszawie. Pierwszy lokal, otwarty pod szyldem Street, powstał w 2004 r. – jego nazwa wzięła się od określenia nocnych wyścigów samochodowych, a restauracja miała być miejscem dzielenia pasji do sportów motoryzacyjnych i świetnej kuchni. Restauracje Street są szczególnie znane ze swojego urozmaiconego, autorskiego menu, będącego zestawieniem popularnych dań kuchni międzynarodowej. Szefowie kuchni restauracji połączyli swoją wiedzę i doświadczenie tworząc receptury ulubionych potraw kuchni europejskiej, amerykańskiej, meksykańskiej i tradycyjnie polskiej.

 

Fascynacja motoryzacją doskonale widoczna jest także w wystroju Restauracji Street w LIXA C. Pojawiły się tam m.in. grafiki najbardziej charakterystycznych elementów samochodów, lampy nawiązujące do silnikowych tłoków oraz materiały używane do wykończenia aut wyścigowych. Street zagospodarował 468 mkw. nowoczesnej powierzchni usługowej, zlokalizowanej na parterze budynku LIXA C. W skład przestrzeni restauracyjnej wchodzi m.in. strefa VIP, która może pomieścić nawet 60 osób – stanowiąc idealne miejsce do organizacji różnego rodzaju spotkań i wydarzeń specjalnych. Restauracja Street w LIXA może poszczycić się również zewnętrznym ogródkiem wychodzącym wprost na pasaż miejski LIXA City Gardens.

 

Wybór restauracji w kompleksie biurowym zawsze stanowi duże wyzwanie dla inwestora. Komplementarne dopasowanie oferty gastronomicznej do potrzeb i oczekiwań pracowników oraz gości odwiedzających budynek, znacznie podnosi jego atrakcyjność. Zwłaszcza nowe pokolenie pracowników oczekuje, aby biurowce oferowały nie tylko komfortowe warunki do wykonywania obowiązków, ale również stwarzały atrakcyjne możliwości spędzania wolnego czasu i realizacji ważnych codziennych potrzeb. Jestem przekonana, że bogata oferta gastronomiczna Street doskonale odpowie na te oczekiwania i restauracja będzie bardzo chętnie odwiedzana zarówno przez osoby pracujące w kampusie LIXA, jak i naszych gości. Bardzo się cieszę z tej współpracy i faktu, że to właśnie Restauracja Street stała się pierwszym punktem kulinarnym naszego nowego pieszego pasażu, w którym w ramach konceptu LIXA City Gardens znajdą się liczne lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

 

Jestem szczęśliwa, że nasza najnowsza restauracja powstała w przepięknym kompleksie LIXA. Tworzymy miejsca z myślą o naszych gościach i ich potrzebach – tę samą energię spotkaliśmy w kompleksie zbudowanym przez Yareal Polska – zlokalizowanym w samym sercu miasta, ale zatopionym w zieleni i spokoju. Nowa Restauracja Street to nie tylko kolejny punkt na gastronomicznej mapie Warszawy, ale przede wszystkim przestrzeń, w której pracownicy kampusu oraz ich goście mogą oderwać się od codziennych obowiązków i zrelaksować w niezobowiązującej atmosferze. Wprowadzając ofertę lunch’ową, skrojoną specjalnie dla pracowników biur w okolicy, stawiamy na codziennie inne menu, zgodne z sezonowo dostępnymi składnikami oraz szybkość obsługi. Po godzinach zapraszamy na tradycyjne Street’owe after office, podczas którego klienci korzystają z szeregu promocji, w tym najbardziej znanych Happy Hours. Dzięki wyjątkowemu układowi lokalu byliśmy w stanie zaaranżować przestrzeń do przyjmowaniu wieloosobowych rezerwacji, podczas których nawet 50 osób może siedzieć razem, przy jednym stole. Wiemy jak ważne było to dla klientów organizujących u nas imprezy i spotkania. Posiadamy również efektowną salę VIP, do której zapraszamy na imprezy gości oczekujących większej dyskrecji. Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem cateringowym do przygotowywania bufetów w naszej restauracji, jak i na powierzchniach klienta i jesteśmy podekscytowani na nadchodzące współprace. Jestem dumna z możliwości otwarcia w przestrzeni LIXA City Gardens konceptu, do którego od lat wracają goście, w którym w nieskrępowanej atmosferze można zorganizować firmowe spotkanie i poczuć niepowtarzalny klimat neonowych świateł i street racing’u z lat 2000” – skomentowała Magdalena Lewicka, Partner Zarządzający sieci Restauracje Street.

 

Umowa najmu przestrzeni restauracyjnej została podpisana na okres 10 lat, a w jej negocjacjach uczestniczył zespół JLL, reprezentowany przez Annę Wdowiak.

 

Biurowiec LIXA C o powierzchni 20 000 mkw. jest trzecim z budynków oddanych do użytkowania w ramach największego projektu biurowego w historii Yareal – zaprojektowanego przez renomowaną pracownię HRA Architekci kampusu LIXA, powstającego etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego.

 

LIXA C, podobnie jak pozostałe części kompleksu, została zrealizowana zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Yareal Polska, stawiającą na pierwszym planie standardy ESG. Budynek został poddany certyfikacji w międzynarodowym systemie BREEAM i otrzymał finalny certyfikat z oceną Excellent. Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, podczas jego budowy wykorzystano wiele przyjaznych dla środowiska technologii i rozwiązań, a w budynku znalazły się m.in. pomieszczenie na rowery oraz szatnie wraz z prysznicami dla rowerzystów i osób trenujących przed pracą. LIXA C uzyskała także rating WELL Health-Safety potwierdzający najwyższe standardy procedur bezpieczeństwa.

 

Obecnie realizowany jest ostatni etap budowy kompleksu LIXA – biurowce LIXA D i E, które zaoferują łącznie ponad 28 000 mkw. powierzchni najmu i będą gotowe na przyjęcie najemców odpowiednio w II i I kwartale 2024 roku. W tej fazie inwestycji zostanie również ukończony ogólnodostępny 150-metrowy pieszy pasaż pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową. Po oddaniu do użytku dwóch ostatnich biurowców, LIXA będzie tworzyła zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

Zwiń
2023-07-21

Nowe najmy i ekspansja w LIXA C

Yareal Polska podpisał nowe umowy najmu na blisko 1000 mkw. w budynku LIXA C, który powstał w ramach kampusu biurowego w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie.


Rozwiń


Do grona najemców biurowca dołączyły firmy Glass System Polska i VisionCube. Dodatkowo, dotychczasowy najemca – firma Advanced Power Solutions Poland, zdecydowała się powiększyć zajmowaną przestrzeń. Tym samym, biurowiec LIXA C jest skomercjalizowany w 95 procentach.

 

Wraz z początkiem 2024 r. swoją działalność w LIXA C zainaugurują dwaj nowi najemcy. Glass System Polska, firma technologiczna opracowująca nowoczesne rozwiązania architektury szklanej, zdecydowała się na najem 435 mkw. nowoczesnej przestrzeni, zlokalizowanej na 1. piętrze budynku. Drugim z najemców, który postanowił związać się z LIXA C jest VisionCube. Firma zajmująca się systemami wideokonferencyjnymi i realizacją skomplikowanych technologicznie projektów z zakresu szeroko pojętego IT, w zlokalizowanym na parterze budynku lokalu o powierzchni 181 mkw. otworzy swój showroom.

 

Ponadto, dotychczasowy najemca LIXA C, światowy lider w dziedzinie produkcji baterii – firma Advanced Power Solutions Poland, podjęła decyzję o ekspansji w ramach budynku o kolejne 316 mkw. Tym samym, od początku 2024 r. siedziba firmy będzie łącznie obejmowała ponad 1000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej na 1. piętrze biurowca.

 

„Bardzo się cieszę, że do grona najemców LIXA dołączyły kolejne innowacyjne firmy. Przygotowując ten kompleks postawiliśmy sobie za cel stworzenie nowoczesnego i przyjaznego środowisku miejsca do pracy, które sprzyja kreatywności  i przyczynia się do rozwoju działalności naszych najemców. Mam ogromną satysfakcję, że ten cel udało nam się osiągnąć. Świadczą o tym nie tylko nowe umowy najmu, ale również fakt, że dotychczasowy najemca LIXA C – firma Advanced Power Solutions Poland, po niespełna roku od podpisania pierwszej umowy, zdecydowała się na rozszerzenie najmu o kolejne kilkaset metrów kwadratowych. Jest to najlepsze potwierdzenie jakości LIXA i oferowanych przez nas usług.” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

 

Biurowiec LIXA C o powierzchni 20 000 mkw. jest trzecim z budynków oddanych do użytkowania w ramach największego projektu biurowego w historii Yareal – zaprojektowanego przez renomowaną pracownię HRA Architekci kampusu LIXA, powstającego etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego.

 

LIXA C, podobnie jak pozostałe części kompleksu, została zrealizowana zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Yareal Polska, stawiającą na pierwszym planie standardy ESG. Budynek został poddany certyfikacji w międzynarodowym systemie BREEAM i otrzymał finalny certyfikat z oceną Excellent. Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, podczas jego budowy wykorzystano wiele przyjaznych dla środowiska technologii i rozwiązań, a w budynku znalazły się m.in. pomieszczenie na rowery oraz szatnie wraz z prysznicami dla rowerzystów i osób trenujących przed pracą. LIXA C uzyskała także rating WELL Health-Safety potwierdzający najwyższe standardy procedur bezpieczeństwa.  

 

Obecnie realizowany jest ostatni etap budowy kompleksu LIXA – biurowce LIXA D i E, które zaoferują łącznie ponad 28 000 mkw. powierzchni najmu i będą gotowe na przyjęcie najemców odpowiednio w II i I kwartale 2024 roku. W tej fazie inwestycji zostanie również ukończony ogólnodostępny 150-metrowy pieszy pasaż pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową, w którym w ramach konceptu LIXA City Gardens znajdą się liczne lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne. Po oddaniu do użytku dwóch ostatnich biurowców, LIXA będzie tworzyła zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

Zwiń
2023-07-19

Yareal rozpoczyna sprzedaż apartamentów w Wilanowie

Yareal ruszył z ofertą apartamentów w pobliżu skrzyżowania ulic Branickiego i Sarmackiej, tworzących główne osie Miasteczka Wilanów.


Rozwiń


Docelowo w ramach nowego osiedla Yareal powstaną 3 ogrodowe dziedzińce dla mieszkańców oraz ogólnodostępny skwer rekreacyjny, połączony z zielonym parkiem linearnym z ogrodami deszczowymi prowadzącym wzdłuż całej inwestycji. Wszystkie apartamenty będą dysponowały loggiami, balkonami lub tarasami, a właściciele mieszkań usytuowanych na parterze skorzystają z własnych ogródków, w tym dwustronnych.

 

Budynek ENSO, którego nazwa nawiązuje do buddyjskiego symbolu zen, powstanie na jednej z ostatnich niezabudowanych działek na terenie Miasteczka Wilanów. Docelowo będzie to połączony w jednolitą formę urbanistyczną budynek o wysokości 4-5 kondygnacji. W pierwszym etapie sprzedaży dostępnych jest 89 apartamentów. W ENSO Wilanów znajdą się głównie duże apartamenty 3-4 pokojowe, zaprojektowane z myślą o rodzinach, które planują powiększanie bądź pragną podnieść aktualny standard mieszkaniowy. Wszystkie apartamenty będą wyposażone w duże, drewniane okna, starannie rozplanowana przestrzeń zapewni podział na strefę nocną i dzienną, a w większych apartamentach znajdą się wydzielone garderoby przy sypialniach.

 

Projektowaliśmy ENSO tworząc harmonijną zabudowę i elegancką, dopracowaną w detalach, wielkomiejską architekturę, wpisującą się w ekologiczny i prospołeczny styl życia mieszkańców dzielnicy. Założenia urbanistyczne Miasteczka Wilanów sprawiły, że jej mieszkańcy cenią dbałość o wysokie standardy estetyczne i użytkowe, dlatego budujemy reprezentacyjny apartamentowiec pełen udogodnień przyjaznych ludziom i środowisku. Efektowne ogrody deszczowe w parku linearnym będą gromadziły wodę do nawodnienia bogatej, wielogatunkowej zieleni na trzech zacisznych dziedzińcach, kwitnącej nieprzerwanie o różnych porach roku. Uzupełnieniem zielonych stref relaksu na zewnątrz będzie ekskluzywna strefa do ćwiczeń we wnętrzu. Zadbaliśmy też, by powstanie naszej inwestycji wzbogaciło ofertę usługową i gastronomiczną okolicy, przyczyniając się do jeszcze większej poprawy warunków życia mieszkańców” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Obok reprezentacyjnego wejścia głównego od strony ul. Adama Branickiego w budynku zaplanowano funkcjonalnie zaprojektowane pomieszczenie fitness dla mieszkańców. Na parterze od strony ulicy, znajdzie się kilka lokali usługowych, w tym jeden przystosowany do potrzeb restauracji z wydzielonym ogródkiem dla gości. Wszystkie miejsca parkingowe w jednokondygnacyjnym podziemnym garażu będą miały możliwość zamontowania ładowarek do samochodów elektrycznych. Rozbudowana w Miasteczku Wilanów sieć ścieżek rowerowych i bliskość terenów rekreacyjnych sprzyjają miłośnikom jednośladów, dlatego w ENSO przewidziano pojemne rowerownie. Mieszkańcy będą mogli korzystać również z ekologicznego transportu miejskiego dostępnego m.in. z przystanku autobusowego obok budynku. Dodatkowo właśnie przy ul. Branickiego będzie kończyć się budowana obecnie linia tramwajowa, łącząca Wilanów z centrum Warszawy (https://tramwajdowilanowa.pl/).

 

Zrównoważone otoczenie inwestycji i dogodne połączenia komunikacyjne m.in. z pobliską obwodnicą, a także bliskość infrastruktury społecznej oraz liczne rozwiązania przyjazne środowisku zapewnią ENSO wysoką ocenę na poziomie Very Good w ramach międzynarodowego systemu zrównoważonego budownictwa BREEAM. Inwestycja Yareal w Miasteczku Wilanów przejdzie wymagającą certyfikację zielonego budownictwa, podobnie jak wszystkie projekty dewelopera, który zgromadził już certyfikaty środowiskowe dla 20 inwestycji mieszkaniowych oraz biurowych.

 

Rozpoczęcie budowy ENSO, jest przewidywane na III kwartał tego roku. Więcej informacji na temat ENSO oraz prośrodowiskowych rozwiązań stosowanych przez Yareal można znaleźć na witrynie projektu: https://www.yareal.pl/enso.

Zwiń
2023-07-11

Yareal: 615 mieszkań gotowych na Mokotowie

Yareal zakończył budowę jednego z największych projektów mieszkaniowych w swojej historii.


Rozwiń


Osiedle Pozytywny Mokotów, które powstało w trzech etapach, wkrótce stanie się miejscem zamieszkania ponad 600 rodzin. Prawie wszystkie mieszkania u zbiegu ulic Postępu i Konstruktorskiej w Warszawie już znalazły nabywców – w ofercie zostały jedynie dwa ponad stumetrowe apartamenty z dużymi tarasami.

 

Pozytywny Mokotów to osiedle składające się 7 budynków otaczających wewnętrzny ogród o długości blisko 200 m. Wzdłuż wydłużonej, zielonej enklawy o powierzchni blisko 10 000 mkw rosną tysiące ozdobnych krzewów i bioróżnorodnych bylin, a także drzewa i trawiaste polany. Wśród wewnętrznych skwerów i trzech placów zabaw powstała osiedlowa promenada z licznymi ławkami i altanami, zieloną pergolą oraz miejsca do rekreacji z hamakiem, zestawem piknikowym i leżakami. Jeden z placów został też wyposażony w przyrządy do ćwiczeń kalisteniki.

 

„Jesteśmy wyjątkowo dumni z tego projektu z uwagi na zastosowanie w Pozytywnym Mokotowie licznych rozwiązań prośrodowiskowych, w tym niektórych po raz pierwszy. Wraz z ukończeniem inwestycji mieszkańcy zyskali m.in. ogród społeczny, czyli kilkadziesiąt kontenerów szkółkarskich wykonanych z konglomeratu powstałego z poddanej recyklingowi odzieży. Już uprawiają w nich swoje kwiaty, warzywa, zioła do wykorzystania w domowej kuchni. Każdy z trzech etapów Pozytywnego Mokotowa będzie zasilany przez własną elektrownię słoneczną. Pierwsza z nich wyprodukowała już ponad 37 megawatogodzin darmowej energii, a dwie kolejne czekają jeszcze na niezbędne decyzje urzędników umożliwiające przyłączenie osiedlowych elektrowni do sieci. Po uruchomieniu paneli solarnych właściciele mieszkań mogą zaoszczędzić rocznie kilkadziesiąt tysięcy złotych na wydatkach za energię elektryczną” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Na terenie inwestycji zainstalowano kilkadziesiąt stojaków rowerowych, a także stację do naprawy rowerów i ogólnodostępną ładowarkę do samochodów elektrycznych oraz Allegromat. Do budowy zakończonej niedawno ostatniej fazy Pozytywnego Mokotowa, Yareal zastosował beton niskoemisyjny - to pierwszy projekt mieszkaniowy z wykorzystaniem betonu Vertua ze śladem węglowym zredukowanym o 38 proc. w stosunku do tradycyjnego betonu. Niskoemisyjny beton wykorzystany do budowy pozwolił na ograniczenie emisji CO2 stanowiącej równowartość pięciokrotnego przejazdu samochodem dookoła kuli ziemskiej.

 

Na rok przed oddaniem kompleksu do użytku Yareal przebudował również skrzyżowanie ulic Postępu i Konstruktorskiej. W porozumieniu z władzami miasta deweloper wymienił nawierzchnię jezdni, wybudował nowe rondo, a także trzy przystanki z zatokami dla autobusów komunikacji miejskiej. Przebudowa skrzyżowania objęła też budowę nowych chodników i ścieżek rowerowych.

 

Łatwa dostępność wszystkich rodzajów komunikacji miejskiej oraz przyjazne i zrównoważone rozwiązania zastosowane w Pozytywnym Mokotowie, zapewniły projektowi Yareal wysoką ocenę na poziomie Very Good w ramach zielonego certyfikatu BREEAM. Yareal dysponuje największą liczbą zielonych certyfikatów w Polsce - objęła już w sumie ponad 19 inwestycji mieszkaniowych i biurowych, zapewniając pod tym względem deweloperowi pozycję ogólnopolskiego lidera zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM. Pozytywny Mokotów został zaprojektowany i wybudowany zgodnie w wymogami polityki środowiskowej Unii Europejskiej, uwzględniającymi dostosowanie do zmian klimatu m.in. dzięki wykorzystaniu energooszczędnych rozwiązań oraz szczególnie trwałych materiałów odpornych na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

 

Więcej informacji na temat osiedla Pozytywny Mokotów oraz certyfikacji BREEAM można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/pozytywny-mokotow.

Zwiń

Świat Yareal

Cała inwestycja, w tym budynki, przestrzeń użytkowa wokół nich, jak i sąsiadujące z nimi otoczenie, została zaprojektowana tak, by zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania.

Zobacz szczegóły

W Miasteczku Wilanów Yareal rozpoczyna budowę 89 apartamentów, z których już blisko połowa znalazła nabywców.

Zobacz szczegóły

Yareal Polska to obecna na rynku od wielu lat, wiodąca pod względem jakości firma deweloperska, wyspecjalizowana w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie i apartamentów. Firma posiada silną pozycję kapitałową

i mocne wsparcie udziałowców. Od 2005 roku aktywnie działamy w ramach Polskiego Związku Firm Deweloperskich PZFD. Jako członek PZFD przestrzegamy kodeksu dobrych praktyk oraz dbamy o utrzymanie najwyższych standardów jakościowych.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły

ESG to jeden z ważniejszych terminów w kontekście realizacji inwestycji deweloperskich, mający bezpośredni wpływ na kwestie dotyczące zarządzania i odpowiedzialności biznesowej firmy.

Zrównoważony rozwój był od początku jednym z fundamentów rozwoju Yareal. Zdajemy sobie sprawę z wielkiej odpowiedzialności wynikającej z faktu, że tworząc nowe projekty i wprowadzając nowe funkcje, definiujemy na dziesięciolecia realia i komfort życia w mieście.

więcej... mniej...

Zobacz szczegóły